Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


XIII. ÖRÖKSÉG NÉPFŐISKOLAI TÁBOR

2008.05.01

 

XIII.  ÖRÖKSÉG NÉPFŐISKOLAI TÁBOR
 
 
Helyszín: Udvard (Dvory nad Zitavou), Összevont Középiskola
 
 
Időpont: 2008. július 7 – 12.
 
Július 7., hétfő
            15:00   Megnyitó
15:10   Molnár V. József néplélekrajz-kutató: „Teknyőkaparó” – Világvége jóslatok a Kárpát-medencében
20:00   Hit – Sajó Sándor Emlékest – Rendező–előadó: Tarics Péter előadóművész
 
Július 8., kedd
             9:00   Szántai Lajos történész: Mátyás király és a Szent Korona
11:30   Salgó Gabriella tanárjelölt: A rovásírás-tanítás helye az iskolai tanmenetben, ill. ennek szakdolgozati megírása
            15:00   Dr. Bárdi László történész: Keleti lovasnomád népek útja a Kárpát-medencéig
            19:30   Dr. Csámpai Ottó szociológus: Négy Esterházy egy hullása a vezekényi csatában
 
Július 9., szerda
             9:00   Dr. Aradi Éva indológus: Indoszkíták, kusánok és fehér hunok
15:00   Dr. Bakay Kornél régész, történész: László Gyula öröksége – Tíz éve húnyt el az iskolaalapító professzor
19:30   Szőke István Attila költő: Csodaszarvassal a Pilisbe – Betűverses lélekutazás, CD-bemutató
 
Július 10., csütörtök
             9:00   Tóth Ákos művelődés-kutató: Hun-magyar lelkület
             9:45   Vetráb József Kadocsa Pilis-kutató: Égre nyíló lélek-ajtó – A Pilis titkai
11:00   Rumi Tamás matematikus: Csepregiék rovásírásos köve – Napjelképek matematikai elemzése
11:45   Záhonyi András történész: Rovásírásos emlékeinkről – egy mérnök szemével
15:00   Szakács Gábor rovásírás-kutató: Újabb adatok a bosnyák piramisokról
            Friedrich Klára rovásírás-kutató: Rovásírás Mátyás király udvarában
17:00   Kocsis István író, történész: A Szent Korona misztériuma és tana időszerű kérdései
19:30   Rákóczi élSzakács Gábor zeneművének felvidéki bemutatója Közreműködik: Friedrich Klára regélő, Nagy Ágnes ének, Hegyi Károly billentyűs hangszerek
 
Július 11., péntek
9:00   Leidinger Dániel geográfus : „Hagyjátok, hogy mi is éljünk!” – A szerves társadalom és a civilizáció összehasonlítása
            11:30   BarantaHagyományos magyar harcművészeti bemutató
15:00   Marton Veronika sumerológus: A sumiroktól a magyarokig
19:00   Dr. Hegedűs Lóránt ref. püspök: A magyarság küldetéstudata
 
Július 12., szombat
                        Honismereti tanulmányút: A Kis-Kárpátok művelődéstörténeti emlékei magyar szemmel